Jokićevih 53 točk ni bilo dovolj; Harden znova mož odločitve

RTV Slovenija 08.05.2023  |  T. J.

2:2 je izid v serijah konferenčnega polfinala med Phoenixom in Denverjem ter med Philadelphio in Bostonom. Sunsi so slavili s 129:124, Sixersi pa po podaljšku s 116:115.

Šest točk je znašala prednost Sunsov ob vstopu v zadnjo četrtino, potem ko je v tretji s 17 točkami blestel Devin Booker. Pet minut pred koncem je razlika znašala deset, toda gostje so znižali in se, ko je ostalo še 23 sekund, približali na 123:120. TJ Warren je s prostima metoma razblinil dvome o zmagovalcu. Booker, ki v končnici ob 60-odstotnem metu dosega po 37 točk na tekmo, je bil znova zelo razigran. Prispeval je 36 točk, iz igre metal 14/18, od tega 3/4 za