Vegas na krilih Eichla dobil prvo tekmo v Edmontonu

RTV Slovenija 09.05.2023  |  To. G.

Edmonton je na prvi domači tekmi drugega kroga končnice hitro povedel, a na koncu doživel pravi mali polom. Vegas je namreč natresel pet zaporednih golov in s 5:1 prišel do vodstva v seriji z 2:1. Jack Eichel je ob dveh podajah zabil še sijajen gol.

V tretji minuti je Warren Foegele s prvim zadetkom v končnici popeljal Naftarje v vodstvo, ki pa je zdržalo zgolj dve minuti. Jonathan Marchessault je po izenačujočem golu nato še pred iztekom prve tretjine popeljal Zlate viteze v vodstvo z 2:1, za njegova prva gola v končnici pa mu je podal Jack Eichel. Tretjo tekmo finala Pacifiške skupine je odločila druga tretjina, v kateri je Vegas natresel še tri gole. Najprej je bil natančen Zach Whitecloud, nato pa je v 33.