Jokić do zaključne žoge, korak od napredovanja tudi Philadelphia

SiolNET 10.05.2023  |  R. P., Pe. M., STA

Košarkarji Denver Nuggets so na peti tekmi konferenčnega polfinala doma s 118:102 premagali Phoenix Suns in si priigrali zaključno žogo za napredovanje. Prvi mož ob zmagi je bil Nikola Jokić. Srb je k slavju prispeval trojni dvojček (29 točk, 13 skokov, 12 asistenc). Niso pa domačega terena izkoristili člani Boston Celtics. S 103:115 so izgubili proti Philadelphii, ki je zdaj korak od konferenčnega finala.

Liga NBA, 8. maj Sportal Srb jo je še dobro odnesel Denver je pred domačimi gledalci vodil skoraj vso tekmo, Phoenix je imel minimalno vodstvo le v drugi četrtini, ko je stopil dvomestno prednost gostiteljev. Ti so odločilen korak k zmagi, s katero so si priigrali zaključno žogo za napredovanje v konferenčni finale, naredili v tretji četrtini, ko so gostom ušli na +20, v zadnjem delu pa visoko prednost najprej še zvišali, na koncu pa zmagali s 118:102. Nikola