Messi igral, Mbappe odločil, petarda PSG-ja

SiolNET 12.05.2023  |  Š. L.

Za uvod v 35. krog francoskega prvenstva je drugouvrščeni Lens v petek zvečer z 2:1 premagal Reims in se je tako PSG-ju približal na tri točke. A Parižani v soboto zvečer niso imeli resnega dela in so prednost povečali nazaj na šest točk. Ajaccio, ki mu grozi izpad iz elitne druščine, so premagali s 5:0. Tekmo je začel in v celoti odigral Lionel Messi, ki pa ni zadel. Dva gola je dal Kylian Mbappe.

Francosko prvenstvo, 34. krog Sportal Oče Lionela Messija opozarja na lažne govorice Fabian Ruiz in Achraf Hakimi sta za PSG zadela v prvem polčasu, v 47. in 54. minuti pa se je z zadetkoma izkazal Kylian Mbappe, s 26 goli prvi strelec lige. Za nameček je v 73. minuti avtogol dosegel še Mohamed Youssouf. Obe ekipi sta tekmo končali z igralcem manj po izključitvah Hakimija in Thomasa Manganija v 77. in 80. minuti. Pri Parižanih je igral tudi Lionel Messi, ki se je