26. naslov za Celje, Gorenju derbi za drugo mesto

SiolNET 14.05.2023  |  M. P., Š. L., STA

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so si dva kroga pred koncem lige NLB zagotovili 26. naslov državnih prvakov, potem ko so igralci velenjskega Gorenja na nedeljski zadnji tekmi 24. kroga za drugo mesto premagali trebanjski Trimo s 30:26. Celjani so dan prej premagali Maribor Branik s 36:29.

Liga NLB, 23. krog Liga NLB, zaostala tekma Rokometaši so se po pokalnem premoru znova vrnili na parkete v državnem prvenstvu. Celjani so si v Ormožu zagotovili 22. pokalno lovoriko, v ligi pa 26. naslov. Dva kroga pred koncem lige imajo neulovljivih pet točk naskoka pred drugouvrščenimi Velenjčani, medtem ko tretjeuvrščeni Trebanjci zaostajajo šest točk. Ekipa iz mesta grofov je osvojila dvojno krono v sezoni 2022/23. Pred tednom dni je na finalu pokala Slovenije