Vegas s hat-trickom Marchessaulta izločil Edmonton

RTV Slovenija 15.05.2023  |  R. K.

Prvi finalist Zahodne konference Lige NHL je Vegas, ki je na gostovanju s 5:2 odpravil Edmonton in napredoval s skupnim izidom 4:2. V finalu se bo pomeril z boljšim iz dvoboja Dallas - Seattle.

Srečanje se je začelo udarno, saj sta že v uvodnih 55 sekundah padla dva zadetka. Vegas je v vodstvo popeljal Reilly Smith v 24. sekundi, izenačil je Connor McDavid še pred iztekom prve minute. Oilersi so povedli v tretji minuti z golom Warrena Foegeleja. V vodstvu so bili do usodne druge tretjine. V njej je zablestel Jonathan Marchessault, ki je zabil vse tri gole za Zlate viteze: prvega v 25., drugega v 28. in tretjega v 39. minuti. To je bil njegov drugi