Borussia Dortmund zdaj na vrhu bundeslige

SiolNET 19.05.2023  |  M. P.

V prvi nemški bundesligi se igra predzadnji krog, kjer se dogajanje znova močno zapleta. Na sobotnem derbiju kroga so nogometaši RB Leipziga po preobratu s 3:1 ugnali vsaj do tega kroga vodilni Bayern München in s tem podarili priložnost Borussii Dortmund, ki je danes z zmago nad Augsburgom (3:0) znova skočila na vrh in ima zdaj vse v svojih rokah. Bavarci so še na četrti zaporedni domači tekmi tako ostali brez zmage. Leipzig, pri katerem je Kevin Kampl igral od 69. minute, pa si je že zagotovil končno

Sportal Šestica Bayerna, Borussia odgovorila s petimi goli Nedelja, 21. maj: Borussia Dortmund je v nedeljo dodobra izkoristila priložnost, ki ji jo je ponudil Kamplov Leipzig in z zanesljivo zmago nad Augsburgom spet skočila na vrh bundeslige. Dva gola je dosegel Sebastien Heller, enega Julian Brandt, Dortmundčani pa imajo zdaj dve točki porednosti pred Münchenčani. Udoden poraz Bayerna? Bayern je v soboto v bavarski prestolnici v prvem polčasu tako kot tekmeci