Haller veliki junak Borussie, ki je zavzela vrh

RTV Slovenija 20.05.2023  |  A. G., M. L.

Na zadnji tekmi sezone na Allianz Areni so nogometaši Bayerna doživeli prvi poraz na domači zelenici. Po zelo slabi igri v drugem polčasu so na derbiju 33. kroga Bundeslige izgubili proti Leipzigu z 1:3. Borussia Dortmund je ugnala Augsburg (0:3).

Potem ko so si nogometaši Bayerna privoščili hud spodrsljaj, je Borussia iz Dortmunda dan zatem svojo nalogo opravila in na gostovanju v Augsburgu osvojila poln izkupiček točk, s čimer se je krog pred koncem prvenstva zavihtela na vrh Bundeslige. Mož odločitve je bil Sebastien Haller, ki je prvi zadetek na WWK Areni dosegel po slabi uri igre. Natančneje v 59. minuti, ko je z diagonalnim strelom po tleh žogo za hrbet nemočnega Tomasa Koubeka poslal ob levi vratnici.