Miami že v Bostonu opravil polovico posla

RTV Slovenija 20.05.2023  |  S. J.

Košarkarji Bostona so v zadnji četrtini proti Miamiju že vodili z 12 točkami, kazalo je na izenačitev serije v konferenčnem finalu, a Vročica je še enkrat izjemno zbrano odigrala zadnje minute, dobila tekmo s 111:105 in v seriji vodi že z 2:0.

Za piko na i bo Miami naslednji dve tekmi odigral pred domačimi gledalci, kjer lahko konča serijo in se presenetljivo uvrsti v veliki finale. Presenetljivo, če vzamemo v zakup, da je končnico začel z osmega položaja, malce manj presenetljivo pa, da v končnici igra izjemno, saj je v prvem krogu že izločil Milwaukee, najboljšo ekipo rednega dela sezone. Na začetku zadnje četrtine 12 za Boston Robert Williams III. je dobrih deset minut pred koncem tekme zabil za