Gorenc Stanković povedel Sturm v vodstvo, a Salzburg vseeno znova prvak

RTV Slovenija 21.05.2023  |  To. G.

RB Salzburg je desetič zapored postal nogometni prvak Avstrije. Dva kroga pred koncem so rdeči biki na derbiju po preobratu premagali prvega izzivalca Sturm z 2:1. Gradčane je v vodstvo popeljal Jon Gorenc Stanković, v 88. minuti pa je odločil Konaté.

V 40. minuti je po podaji iz prostega udarca z glavo natančno meril slovenski reprezentant Jon Gorenc Stanković. Šele drugi gol 27-letnega obrambnega vezista na 42. klubski tekmi sezone za vodstvo Sturma z 1:0, s čimer so se črno-beli Štajerci na virtualni lestvici avstrijskega prvenstva točkovno izenačili s Salzburgom. Rdeči biki so hitro vrnili udarec na začetku drugega polčasa, ko je sploh prvič v sezoni zadel Amar Dedić. 20-letni reprezentant Bosne in