Po lažjem pretresu možganov Pancar junaško do 10. mesta

SiolNET 21.05.2023  |  Matej Podgoršek

Jan Pancar je kljub lažjemu pretresu možganov in poškodbi zapestja, ki ju je utrpel v padcu v sobotni kvalifikacijski vožnji, nastopil na VN Francije. In osvojil deseto mesto. Vodilni v MX2 Jago Geerts je dirko izpustil, saj si je zlomil zapestje. Zmagal je Thibaut Benistant. V elitnem razredu MXGP je prvič letos zmagal lanski podprvak Jeremy Seewer. Jeffrey Herlings je v drugi vožnji odstopil in bil zato samo deveti.

Sportal Pancar dirka v Franciji: Majhna napaka, velik padec Slovenski motokrosist Jan Pancar (KTM), ki je bil pred sedmo dirko letošnjega svetovnega prvenstva deseti v skupnem seštevku MX2, je po sobotnem padcu štartno rampo izbiral kot 30. Utrpel je lažji pretres možganov in poškodbo zapestja. Kljub bolečinam in ranam na obrazu je odpeljal junaško, a v prvi vožnji še ni bil dovolj močan in sproščen, da bi dirkal, kot zna. Končal jo je na 16. mestu. Dobil jo je