Helios z 32 točkami Mahkovica izločil Krko

RTV Slovenija 23.05.2023  |  R. K.

Košarkarji Heliosa Sunsov so s preobratom v drugem polčasu še drugič premagali Krko (92:86) in se znova uvrstili v finale državnega prvenstva, kjer bo njihov tekmec znova Cedevita Olimpija.

Novomeščani so v Domžalah vodili večino tekme. V prednosti so bili vse do začetka zadnje četrtine, ko je Helios povedel prvič po šesti minuti. V sami končnici gostitelji niso dovolili koša Krki skoraj tri minute. Z delnim izidom 9:0 so si nabrali prednost, ki je varovanci Gašperja Okorna niso mogli nadomestiti. Prvo ime tekme je bil Blaž Mahkovic, ki je dosegel 32 točk, zadel je vseh 15 prostih metov. Dodal je še devet skokov. 20 točk je vknjižil Tibor Mirtič, 16