Handanović drugič zapored dvignil italijanski pokal

RTV Slovenija 24.05.2023  |  M. R.

Nogometaši Interja so drugič zapored zmagovalci italijanskega pokala. V finalu v Rimu so premagali Fiorentino z 2:1. Vsi trije zadetki so padli že v prvem polčasu, za črno-modre je dvakrat zadel Lautaro Martinez ter dosegel 100. in 101. gol za Milančane.

Lovoriko je na olimpijskem stadionu dvignil kapetan moštva in nekdanji kapetan slovenske reprezentance Samir Handanović, ki je branil vso tekmo. Martinez se je med strelce vpisal v 29. in 37. minuti, potem ko je Firenčane v vodstvo že v 3. minuti popeljal Nicolas Gonzalez. Z leve strani kazenskega prostora je diagonalno podal Jonathan Ikone, na drugi strani pa je bil osamljen argentinski napadalec in iz bližine žogo poslal za hrbet Handanovića. Po zapravljeni