Florida z metlo v veliki finale

RTV Slovenija 25.05.2023  |  R. K.

Hokejisti Floride so se drugič v 30-letni zgodovini kluba uvrstili v veliki finale Lige NHL. Panterji so v finalu Vzhoda še četrtič premagali Carolino (4:3) in tekmece odpravili z metlo (4:0). Junak je bil spet Matthew Tkachuk.

25-letni napadalec, ki je prvi dve tekmi odločil v podaljšku, je tokrat zadel ob prednosti igralca več kot 4,9 sekunde pred koncem. Tkachuk je bil tudi strelec drugega gola Panterjev v 11. minuti. Pri gostiteljih sta zadela še Anthony Duclair in Ryan Lomberg, pri gostih pa Paul Stastny, Teuvo Teravainen in Jesper Fast. Slednji je na 3:3 poravnal v 57. minuti. Tkachuk računa na najboljše tedne v življenju "Upamo, da bo to nekaj najboljših tednov v naših življenjih.