Dobovec z visoko zmago do šestega naslova državnih prvakov

RTV Slovenija 26.05.2023  |  A. G.

Dobovec je osvojil šesti naslov državnega prvaka v futsalu. Na tretji tekmi finala je v Rogaški Slatini odpravil Siliko z Vrhnike s 7:0 in dobil finalno serijo s 3:0 v zmagah.

Dobovec, ki je letos osvojil tudi šesti pokalni naslov, je imel nekaj težav le na tekmi na Vrhniki, ki jo je prejšnji četrtek dobil pri izvajanju šestmetrovk s 6:5, domači tekmi pa je dobil zanesljivo. Dobovec je drugi najuspešnejši klub v zgodovini prvenstva, več naslov ima le Litija, ki je bila prvak desetkrat. Gostitelji že do odmora zadeli trikrat Prvi polčas finalne tekme je postregel z dinamičnim futsalom. V 13. minuti so gostje naredili veliko napako pred