Kanadčane rešil 19-letnik, Nemci v podaljšku šokirali ZDA

SiolNET 27.05.2023  |  M. P., Pe. M.

Finalisti hokejskega svetovnega prvenstva 2023 so Kanadčani in Nemci. V Tampereju na Finskem je 27-kratna svetovna prvakinja sicer proti Latviji še po drugi tretjini zaostajala z 1:2. Sredi zadnje tretjine pa je za vodstvo Kanadčanov zadel 19-letni Adam Fantilli. Končni izid je 4:2. Neporaženi Američani pa so še v 59. minuti vodili proti Nemcem. Nato pa gol Marcela Noebelsa za podaljšek in v osmi minuti le tega gol Frederika Tiffels za zmago s 4:3 in finale.

Sportal Latvijci so spisali zgodovino, poslavljajo se zadnji prvaki Predzadnji dan svetovnega hokejskega prvenstva, na katerem so sodelovali tudi Slovenci, a jim v predtekmovanju ni uspelo uresničiti cilja. Ta je bil obstanek med elito, tako da bodo prihodnje leto igrali rang nižje, v Bolzanu se bodo za vrnitev med reprezentančno smetano borili z Italijo, Madžarsko, Južno Korejo, Japonsko in Romunijo. Sobota je na prvenstvu rezervirana za polfinalna obračuna v