Milan z golom Girouda potrdil nastop v Ligi prvakov, Stojanović v 96. minuti rešil Empoli v Veroni

RTV Slovenija 28.05.2023  |  A. G.

Na derbiju 37. kroga Serie A je Juventus izgubil proti Milanu z 0:1. Odločilni zadetek je dosegel napadalec Olivier Giroud v 40. minuti. Milančani so si zagotovili nastop v Ligi prvakov v prihodnji sezoni.

V prvem polčasu je bila stara dama nevarnejša, a povedli so gostje. Kapetan Davide Calabria je z desne strani podal v kazenski prostor, Giroud pa je z glavo matiral Wojciecha Szczesnyja. Juventus je v drugem polčasu razočaral. Trener Massimilaino Allegri je skušal z menjavami poživiti igro, a ni bil uspešen. Navijači so z žvižgi pospremili Torinčane z zelenice na zadnji tekmi sezone na stadionu Allianz. Z desetimi točkami odbitka kaznovani Juventus pa se bo moral v