Đoković se je v tretjem nizu reševal v podaljšani igri, Alcaraz oddal le sedem iger

RTV Slovenija 29.05.2023  |  R. K.

Novak Đoković je na Rolandu Garrosu napad na 23. turnir za grand slam začel z zmago nad Američanom Aleksandrom Kovacevicem s 6:3, 6:2 in 7:6. Prepričljiv je bil tudi prvi igralec sveta Carlos Alcaraz.

V tretjem nizu je Srb, tretji nosilec Odprtega prvenstva Francije, povedel s 5:3, vendar je tekmec dobil naslednje tri igre. Odločala je podaljšana igra, ki jo je Đoković odprl s tremi zaporednimi osvojenimi točkami in si priboril štiri zaključne žoge. Z uspešnim forhendom je izkoristil prvo. Dvoboj je trajal uro in 28 minut, od tega zadnji niz 66 minut. Đoković tako nadaljuje dolg niz, saj na največjih turnirjih ni izgubil v prvem krogu že vse od Odprtega