Se bosta Valižan in Roglič letos pomerila še na Vuelti?

SiolNET 30.05.2023  |  S. K.

Britanski veteran Geraint Thomas je v soboto na spektakularnem kronometru na Svete Višarje izgubil spopad s slovenskim kolesarskim šampionom Primožem Rogličem za zmago na Dirki po Italiji. "Če bi mi pred Girom ponudili drugo mesto, bi to takoj sprejel, zdaj pa sem seveda zelo razočaran," je tedaj dejal 37-letni Valižan. Njegov program za nadaljevanje sezone pa ostaja prazen. Kaj pa še za letos načrtuje prvi mož britanskega moštva Ineos Grenadiers?

Sportal Kralj Roglič in sin s telemarkom, častitljiva poteza drugega Thomasa "Ta teden se bom bolj ali manj izklopil," je v Rimu po koncu 106. Dirke po Italiji, na kateri je zasedel končno drugo mesto, z le 14 sekundami zaostanka za slovenskim šampionom Rogličem, povedal Geraint Thomas. A s tekmovanji, dirkami za letos seveda še ni končal, čeprav je njegov tekmovalni koledar za zdaj še prazen. Česa se bo torej letos še lotil zmagovalec Dirke po Franciji iz leta