Dybala z bele točke popeljal Romo v Evropsko ligo, Juventus le v Konferenčni ligi

RTV Slovenija 04.06.2023  |  A. G.

Nogometaši Rome, ki so v sredo izgubili finale proti Sevilli, bodo tudi v naslednji sezoni nastopali v Evropski ligi. V zadnjem krogu Serie A so ugnali Spezio z 2:1. Odločil je Paulo Dybala z bele točke v 89. minuti. Juventus bo igral v Konferenčni ligi.

Za Juventus je za osvojitev šestega mesta štela le zmaga nad Udinesejem in neodločen izid Rome, želena scenarija pa se nista uresničila. Na zelenici do Lige prvakov, po odvzemu točk pa le v Konferenčno ligo Stara dama je na Dacia Areni v Vidmu osvojila tri točke (0:1). Edini zadetek je dosegel Federico Chiesa v 68. minuti po podaji Manuela Locatellija. Juventus je končal na sedmem mestu, potem ko mu je Italijanska nogometna zveza (FIGC) odvzela deset točk zaradi