Miami z izjemno zadnjo četrtino do velike zmage v Denverju

RTV Slovenija 04.06.2023  |  A. G.

Košarkarji Denverja so na drugi tekmi finala Lige NBA doživeli prvi poraz na domačem parketu v letošnji končnici. Miami je zadnjo četrtino dobil s 36:25 in se veselil velike zmage v Ball Areni (108:111). Izid v zmagah je izenačen na 1:1.

Nikola Jokić je nasul 41 točk in zbral še 11 skokov, a imel je premalo pomoči soigralcev. Jamal Murray se je prebudil šele v zadnjih treh minutah, ko je voda gostiteljem že pošteno tekla v grlo. Prispeval je 18 točk in 10 podaj. Aaron Gordon je dosegel 12 točk, Bruce Brown pa jih je dodal 11. Vlatko Čančar tudi na drugi tekmi finala ni stopil na parket, trener Michael Malone je znova uporabil le osem igralcev. To je bil prvi poraz Nuggetsov na domačem igrišču po