Cedevita Olimpija v Beogradu ni bila blizu presenečenju

RTV Slovenija 06.06.2023  |  R. K.

Košarkarji Partizana so na odločilni tekmi polfinala Lige ABA pred 15.000 gledalci v Beogradu z 90:71 premagali Cedevito Olimpijo in dobili serijo z 2:1. Finale bo ponovitev lanskega obračuna s Crveno zvezdo.

Ljubljančani so se po obupnem začetku in zaostanku 14 točk vrnili v drugi četrtini ter izid celo izenačili na 29. Zaključek prvega dela je bil znova v znamenju črno-belih, ki so na odmor odšli s prednostjo 41:30. Sredi tretje četrtine je Partizan ušel na +17, kar je dalo slutiti, da tokrat za zmaje ne bo kruha. Po štirih minutah zadnje četrtine so varovanci Željka Obradovića povedli za 20, nekaj pozneje celo za 25 in srečanje je bilo odločeno. Prvi strelec