Klara Lukan z državnim rekordom deveta na 5000 m v Franciji

RTV Slovenija 10.06.2023  |  D. S.

Klara Lukan je na atletskem mitingu v Montessonu v Franciji v teku na 5000 m zasedla deveto mesto in s časom 15:01,37 za skoraj sedem sekund izboljšala slovenski rekord (15:08,12), ki ga je Maruša Mišmaš Zrimšek tekla 20. maja letos v Karlsruheju.

Na startu teka A je bilo kar 33 tekmovalk, Klara Lukan je bila v zelo hitrem teku tretja med Evropejkami. Zmagala je 18-letna mladinska svetovna prvakinja Medina Eisa iz Etiopije (14:46,60), ki je za dobre tri sekunde zgrešila izid sezone na svetu. Druga je bila Sarah Chelangat, ugandska rekorderka (14:50,93), tretja pa Kenijka Selah Busienei (14:52,37). "Ko sem prišla v cilj, sem videla, da sem tekla državni rekord. Bila sem vesela, a imam tudi rezerve. V cilju