Partizan po odličnem prvem polčasu bitko za naslov začel z zmago

SiolNET 13.06.2023  |  Pe. M., Š. L.

Na prvi finalni tekmi lige ABA med Partizanom in Crveno zvezdo v Beogradu je z 88:80 zmagal Partizan, ki je pot do zmage tlakoval v prvem polčasu, v katerem je dosegel kar 56 točk.

Liga ABA, polfinale, tretja tekma Prvi polčas je zanesljivo pripadel Partizanu, ki je na odmor odšel s kar 20 točkami prednosti, tekmecem je v prvih 20 minutah nasul 56 točk, od tega jih je 20 prispeval Zach LeDay. Zvezda je odlično odprla drugi polčas, do konca tretje četrtine prepolovila prednost Partizana in napovedala zanimivih zadnjih deset minut. V teh ji je uspelo, da se je Partizanu približala na pet točk (85:80), na koncu pa so izbranci Željka Obradovića,