Janja Garnbret s četrtim dosežkom polfinala v finale

RTV Slovenija 14.06.2023  |  To. G., D. S.

Janja Garnbret se je na tekmi svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Innsbrucku prebila v četrtkov finale najboljše šesterice. V polfinalu je s tremi osvojenimi balvani zasedla četrto mesto, potem ko je postavila najboljši dosežek kvalifikacij.

Zadnjega balvana do vrha ni preplezala, je pa vseeno v šestem poskusu potrdila cono. Polfinale je na vrhu edina z vsemi štirimi osvojenimi balvani končala Američanka Brooke Raboutou pred Japonkama Futabo Ito in Miho Nonaka. Garnbret je bila edina Slovenka v današnjem polfinalu. Vita Lukan, Katja Debevec in Julija Kruder so končale na mestih zunaj polfinala. Lukan je balvansko tekmovanje končala na 23. mestu, Debevec je bila 25., Kruder 35. Garnbret se je sicer na