Zaradi hudih izgredov izpraznili dvorano, med gledalci tudi NBA-zvezdnik

SiolNET 16.06.2023  |  Š. L.

Izgredi in vroča kri na grških košarkarskih derbijih med Olympiacosom in Panathinaikosom niso nič novega. A tokrat so šle zadeve celo tako daleč, da je bila tekma prekinjena. Med gledalci v Atenah je bil med drugim tudi zvezdnik NBA Giannis Antetokounmpo.

Veliki grški derbi sta v četrti tekmi finalne serije odigrala Olympiacos in Panathinaikos. Olympiacos se je v tekmo podal z vodstvom v seriji z 2:1, na četrti tekmi pa je imel visoko prednost. Gostje so dve minuti in 46 sekund do konca tretje četrtine vodili s 63:35, potem pa so nekateri pristaši Panathinaikosa postali ogorčeni tako nad dogajanjem na parketu kot tudi rezultatom in so tekmo prekinili. Najprej so igralcem povzročali velike težave z laserji, nato pa