Kanuisti brez ekipne medalje, pritožba zavrnjena

RTV Slovenija 30.06.2023  |  R. K.

Slovenski kanuisti in kanuistke na divjih vodah so na evropskih igrah v Krakovu, ki štejejo tudi za evropsko prvenstvo, ostali brez medalje v ekipni preizkušnji. Zlati kolajni sta odšli v Nemčijo in Češko.

Svetovni prvaki Slovenci, ki so nastopili v postavi Savšek, Božič in Polenčič, so imeli deset sekund pribitka, tako da je bilo že po njihovi vožnji jasno, da medalje ne bo. Naslov evropskega prvaka so ubranili Nemci, ki so s progo edini opravili brez dotika. Druga je bila Slovaška in tretja Velika Britanija. Slovenija je za zmagovalci zaostala za 11,60 sekunde in zasedla osmo mesto. Kanuisti so nastopili v nekoliko drugačni postavi, kot so nastopali lani ob velikem