Pred vrnitvijo Gajserja drugič zapored slavi Febvre

SiolNET 02.07.2023  |  Matej Podgoršek

Na indonezijskem otoku Lombok so odpeljali enajsto dirko svetovnega prvenstva v motokrosu. V MXGP je še drugič zapored zmagal Romain Febvre. Čez dva tedna se na dirke vrača Tim Gajser. V MX2 je bil najboljši Jago Geerts. Jan Pancar je v prvi dirki padel in končal na desetem mestu, v drugi pa odpeljal vrhunsko in bil sedmi. V točkovnem seštevku obeh voženj je s 25 grand prix končal kot osmi.

Sportal Pancar se je zataknil za štartno rampo Jorge Prado Foto: AP / Guliverimage VN Lomboka na umetno narejeni progi na nekdanjem letališču z dogajanjem ni razočarala. V prvi vožnji kraljevega razreda na 450-kubičnih motorjih (MXGP) je s štartne rampe najbolje speljal Francoz Romain Febvre (Kawasaki) in v prvem zavoju zaprl vodilnega v prvenstvu Španca Jorgeja Prada (GasGas). Sledilo je pol ure mirnega dirkanja, ko je bila med njima razlika dve sekundi. V zadnjih