Verstappen po 249 krogih ni vodil, na koncu vseeno pometel s tekmeci

SiolNET 02.07.2023  |  M. P.

Čeprav je sredi velike nagrade Avstrije Max Verstappen izgubil vodstvo – prvič po 249 krogih (po sedmem maju) – je dobil tudi Red Bullovo domačo dirko. To je njegova 42. zmaga v formuli 1, s katero je že presegel Ayrtona Senno. Drugo mesto je osvojil Charles Leclerc (Ferrari), kar so njegove šele druge stopničke letos. Tretji je bil Sergio Perez (Red Bull), ki je štartal s 15. mesta. Več ur po dirki so komisarji podelili še nekaj dodatnih kazni zaradi kršenja meje steze.

Sportal Nova smrtna žrtev v Spaju, dirkači F1 pozivajo k ukrepanju Štart VN Avstrije Foto: Reuters Čeprav je Ferrari prikazal eno boljših dirk sezone, se premoč ekipe Red Bull nadaljuje. Max Verstappen je na VN Avstrije, na Red Bull Ringu, dobil kvalifikacije za dirko, kvalifikacije za šprint, šprintersko dirko in še nedeljsko osrednjo dirko. Še več, njegova prednost je bila tolikšna (42 sekund), da si je lahko dva kroga pred ciljem privoščil še dodaten postanek