Olimpija prejela gol za nemirno pot v Latvijo

Dnevnik 12.07.2023  |  Miha A. Štamcar Miha A.

Nogometaši Olimpije so v torek v prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za ligo prvakov pred nekaj manj kot pet tisoč gledalci premagali Valmiero z 2:1 (1:0).

Povratna tekma bo prihodnjo sredo, 19. julija, ob 17. uri, v Latviji. V nekaj več kot 90 minutah tekme – glavni sodnik Andrei Chivulete je prvi polčas podaljšal za minuto, drugega pa za pet minut – Valmiera ni prikazala veliko dobrega nogometa. Nekateri so celo dejali, da že dolgo v Ljubljani ni bilo slabše tuje ekipe. O njeni obrambni taktiki je zgovoren podatek, da je domači vratar Matevž Vidovšek prvič posredoval šele v 71. minuti. Toda domov so se Latvijci