Olimpija obrambo naslova začela s porazom v Kopru

RTV Slovenija 22.07.2023  |  T. O., T. J.

V uvodnem krogu 33. sezone državnega nogometnega prvenstva je trenutna prvakinja Olimpija klonila pred Koprom (2:1). Medtem je Bravo z 2:0 ugnal Rogaško, Domžale pa po velikem preobratu Muro (2:3).

Joao Henriques je v primerjavi s tekmama v uvodnem krogu kvalifikacij Lige prvakov precej premešal začetno postavo, eksperiment pa se ljubljanski zasedbi ni izšel po načrtu. V prvem polčasu sta mreži obmirovali. Najlepšo priložnost je na domači strani imel Bede Osuji, na drugi strani pa se je izkazal Jan Koprivec po poskusih Saara Fadida in Ivana Posavca. Koprčani so bili v drugem polčasu nevarnejši in podjetno igro so kronali v 59. minuti. Kot je izvedel nekdanji