Prvi naslov za Poljsko, največji uspeh za Japonsko

SiolNET 23.07.2023  |  Pe. M., STA

Poljski odbojkarji so zmagovalci lige narodov. V finalu v Gdansku so s 3:1 premagali Američane. Za Poljake, ki so v finalu igrali drugič, je to prvi naslov v ligi narodov, pred dvema letoma so izgubili proti Braziliji. Pred finalom sta se Italija in Japonska pomerili za tretje mesto. Japonci so s 3:2 ugnali svetovne in evropske prvake.

Sportal Poljaki za finale z ZDA premagali slovenske krvnike Foto: Guliverimage Odbojkarska reprezentanca Poljske je v finalu zaključnega turnirja v domačem Gdansku s 3:1 (23, -24, 18, 18) premagali Američane. Poljaki so enkrat sicer že zmagali v predhodnici lige narodov, svetovni ligi, leta 2016 so se zmage prav tako veselili pred domačimi navijači, takrat v Krakovu. Prva dva niza finala sta bila izenačena, končnica je v prvem pripadla Poljakom, v drugem po