Stevens z osebnim rekordom v finale paradne discipline

SiolNET 25.07.2023  |  STA

Plavalec Peter John Stevens si je na svetovnem prvenstvu v Fukuoki priboril finale na 50 metrov prsno. V polfinalu je z novim osebnim rekordom 27,06 zasedel sedmo mesto. Gre za prvi finale slovenskih plavalcev na SP po letu 2015, ko je bil nazadnje finalist Ravenčan Damir Dugonjić. Janja Šegel je na 200 metrov prosto zasedla 16. mesto.

Sportal Kitajcem v Fukuoki dve zlati plavalni medalji Finale Petra Johna Stevensa je malo presenečenje, saj je pred odhodom na svetovno prvenstvo potarnal, da šele dobre tri mesece vadi z novim trenerjem v Trstu in se na novo delo še privaja, zato ni stoodstotno pripravljen. Kljub temu je v Fukuoki izboljšal osebni rekord iz Glasgowa 2018, kjer si je 28-letni študent univerze Tennessee na evropskem prvenstvu takrat priplaval stoto jubilejno kolajno z velikih