Dijakinja Sloveniji priborila prvo zlato kolajno

SiolNET 27.07.2023  |  STA

Prvo zlato kolajno na 17. olimpijskem festivalu mladih v Mariboru je Sloveniji priborila judoistka Nika Tomc (do 57 kg). V kategoriji do 63 kg je Leila Mazouzi osvojila bronasto odličje. Mladi slovenski teniški biser Svit Suljić je po ogorčenem boju in slabih treh urah v četrtfinalu premagal Čeha Filipa Košarka s 3:6, 7:5 in 6:4 ter se prebil v polfinale. Na cestni dirki kolesarjev je Mai Prevejšek za las zgrešil odličje in v cilj pripeljal kot četrti.

Sportal Nadarjena slovenska kolesarka do brona, atlet do srebra Peti dan OFEM-a sta se na tatamijih za odličje borili Leila Mazouzi v kategoriji do 63 kg in Nika Tomc do 57 kg. Dijakinja iz Celja Nika Tomc je slavila v kategoriji do 57 kg. V finalu je z 10:0 premagala Nemko Odalis Santiago Santano. V kategoriji do 63 kg pa si je bron priborila Leila Mazouzi, ki je v borbi za kolajno premagala Izraelko Lihi Boaron. "Najboljši občutki, neopisljivo. Za vsako borbo