Hiter gol in okvir vrat za zmago Angležinj nad Dankami

RTV Slovenija 28.07.2023  |  To. G.

Svetovno prvenstvo za nogometašice se je prevesilo v drugi del skupinskega dela. Anglija si je prigarala zmago nad Dansko z 1:0, prevzela vodstvo v skupini D in si zagotovila nastop v izločilnih bojih SP-ja v Avstraliji in Novi Zelandiji.

Angležinje so hitro prevzele vajeti igre in so povedle že v 6. minuti, ko je z razdalje izjemen gol dosegla Lauren James. Favorizirana Anglija je še naprej pritiskala in ogrožala vrata Danske, a vodstva ni podvojila, nekaj priložnosti iz protinapadov so imele tudi Danke, ki pa so bile premalo natančne pri zaključkih. V drugem polčasu so levinje še naprej zapravljale prevlado pri posesti žoge, čim bolj se je bližal konec tekme, bolj nevarne so postajale Danke.