Drugi najboljši rezultat Slovenke, Ledeckyjeva prehitela Phelpsa

SiolNET 29.07.2023  |  Š. L.

Neža Klančar je na svetovnem prvenstvu v Fukuoki osvojila 15. mesto na 50 metrov prosto. Z izidom 23,84 je bila štiri stotinke sekunde počasnejša od zjutraj doseženega slovenskega rekorda. Švedinja Sarah Sjöström pa je s 23,61 za šest stotink sekunde izboljšala lasten svetovni rekord. Svetovni rekord je v polfinalu na 50 m prsno izenačila Litovka Rita Meilutyte, avstralska mešana moško-ženska štafeta pa ga je postavila na 4 x 100 m prosto. Američanka Katie Ledecky se je podpisala pod poseben podvig.

Sportal Neža Klančar za sedem stotink brez finala Že v petek je 23-letna Neža Klančar osvojila 10. mesto na 50 metrov delfin in tudi v tej disciplini dosegla nov državni rekord. Z dvema polfinalnima nastopoma je to za mlado slovensko reprezentantko, ki je v začetku leta trenirala tudi v Avstraliji, to najbolj uspešen nastop na tekmi te ravni. "S polfinalom nisem najbolj zadovoljna, saj vem, da sem bila pripravljena za še malo boljši čas. A vseeno. Odplavala sem