Mlada slovenska gorska kolesarka z izjemno predstavo do evropskega naslova

SiolNET 06.08.2023  |  R. P.

Slovenska gorska kolesarka Maruša Tereza Šerkezi je poskrbela za imeniten uspeh. Na evropskem prvenstvu v mladinskih kategorijah v italijanskem Il Cioccu, tekmovalo se je v konkurenci do 16 let, je bila najboljša v olimpijskem krosu. Mlada Kamničanka je navdušila z izjemnim nastopom, s katerim si je pred najbližjo zasledovalko zagotovila več kot dve minuti prednosti. Izjemen uspeh za Slovenijo je s tretjim mestom v konkurenci do 15 let dopolnila Eva Terpin.

Sportal Nadarjena slovenska kolesarka do brona, atlet do srebra Veselje novopečene evropske prvakinje v olimpijskem krosu do 16 let. Foto: Osebni arhiv Mlada slovenska gorska kolesarka Maruša Tereza Šerkezi je v Italiji dosegla izjemen uspeh. V olimpijskem krogu je bila razred zase in z ogromno prednostjo proslavljala naslov evropske prvakinje v konkurenci do 16 let. To je nov uspeh za mlado Kamničanko, ki je naslov evropske prvakinje osvojila že lani v Lugano, ko