Elsnerjev Le Havre do točke v Montpellierju, na vrhu Rennes

SiolNET 11.08.2023  |  R. P., M. P.

Začela se je nova sezona francoskega nogometnega prvenstva, v katerem slovenske barve zastopa Luka Elsner. Mladi slovenski strateg je v Ligue 1 že vodil Amiens, zdaj pa se je v boj za točke podal z Le Havrom, s katerim je v prejšnji sezoni navduševal v drugi ligi. V nedeljo je gostoval v Montpellierju in osvojil točko za remi z 2:2. Branilec naslova PSG se je v soboto spopadel z Lorientom brez Kylianna Mbappeja, katerega usoda še ni znana. Trener Luis Enrique zato ostaja negotov.

Sportal Mbappe preizkuša potrpežljivost, Elsner znova med elito Sportal Saga še ni končana, a Mbappe se je vrnil v prvo ekipo PSG Le Havre je v prvo tekmo sezone vstopil odlično in že v šesti minuti spopada v Montpellierju z zadetkom Gautierja Llorisa prišel do vodstva. Četa Luke Elsnerja je nato dolgo uspešno branila prednost, domači pa so izenačili v 58. minuti z golom Nigerijca Akorja Adamsa. Ta je manj kot dve minuti kasneje izkoristil še eno napako gostujoče