Podatek, ki navdaja z optimizmom

SiolNET 19.08.2023  |  Špela Lenart

Slovenski košarkarji so s prepričljivo zmago nad Japonsko v Tokiu (103:68) sklenili niz sedmih pripravljalnih tekem na letošnje svetovno prvenstvo. Slovenci so v primerjavi z nekaterimi preteklimi tekmami pokazali bolj prepričljivo predstavo, ki slovenski tabor pred začetkom velikega tekmovanja navdaja z optimizmom. "Tudi sam se počutim veliko bolje, kot sem se prejšnji teden. Vsak dan se počutim bolje in bolj v ritmu, veselim se začetka prvenstva," je po koncu srečanja dejal Mike Tobey, ki dviguje formo

Sportal Slovenci z odliko opravili zadnji test Slovenska izbrana vrsta je na generalki pred začetkom svetovnega prvenstva v areni Ariake pred več kot 13 tisoč gledalci več kot prepričljivo opravila svojo nalogo. Japonci so stik z zasedbo Aleksandra Sekulića držali le v prvi četrtini, nato pa so Slovenci pritisnili na plin in s prepričljivo igro v obrambi, ki so ji sledile tudi domiselne rešitve v napadu, prerešetali koš nasprotnika. V slovenski zasedbi so pred