Slovenke s hrabro predstavo navdušile

SiolNET 19.08.2023  |  Pe. M.

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na svoji drugi tekmi evropskega prvenstva nudila več kot dostojen odpor favoriziranim Belgijkam, a na koncu ostala praznih rok. Slovenke so klonile z 1:3 v nizih, potem ko so v odločilnem četrtem nizu izgubile z 32:34. V "slovenski" skupini je popoldne Ukrajina s 3:0 v nizih odpravila Madžarsko. Slovenijo že jutri čaka nova preizkušnja, ko se bo pomerila s Srbijo.

Sportal Slovenke za uvod naletele na previsoko oviro Tretji nastop na EP po letih 2015 in 2019 so slovenske odbojkarice odprle z porazom. Kljub borbeni predstavi so bile v petek po treh nizih premočne poljske tekmice. Danes so Slovenke znova prikazale borbeno igro, gostiteljicam odvzele niz in skoraj izsilile še petega. Slovenski selektor Marco Bonitta je tekmo tudi tokrat začel s podajalko Saro Najdič, korektorico Evo Zatković, srednjima blokerkama Sašo Planinšec