Guček z drugim rezultatom kariere ni bil daleč od uvrstitve v polfinale SP

SiolNET 20.08.2023  |  A. T. K., STA

Matic Ian Guček je v Budimpešti na svetovnem prvenstvu v atletiki v prvem krogu teka na 400 m ovire v prvi skupini zasedel peto mesto. Z izidom sezone 49,40 in drugim časom kariere je Slovenec polfinale v skupini zgrešil za 15 stotink, za 35 pa napredovanje po času. Prvi v skupini in tudi skupno je bil branilec naslova Brazilec Alison Dos Santos. Slovenski rekorder je na koncu dosegel 27. mesto med 41 uvrščenimi na SP.

"Zelo dobro sem tekel in sem zadovoljen z nastopom, nenazadnje je to moj drugi čas kariere. Tekel sem dobro, le osmo oviro sem zadel in tedaj izgubil malo ritma. Po zadnji oviri, ko sem bil še na četrtem mestu, me je prehitel kitajski tekmec in sem v cilj pritekel kot peti," je tek strnil 19-letni Matic Ian Guček. Član celjskega Kladivarja je imel s svojim državnim rekordom 48,91 sekunde, s katerim je lani v Kolumbiji osvojil naslov mladinskega svetovnega