Juventus z imenitno predstavo v prvem polčasu do gladke zmage v Vidmu

RTV Slovenija 21.08.2023  |  A. G.

Udinese je v uvodnem krogu nove sezone Serie A izgubil proti Juventusu z 0:3. Stara dama je že v prvem polčasu popolnoma nadigrala gostitelje na Dacia Areni.

Črno-beli obračun v Vidmu je bil že pred začetkom precej nagnjen na torinsko stran. Na zadnjih 15 medsebojnih obračunih je Juventus 12-krat zmagal in le enkrat izgubil, Videmčane pa je skupno premagal 67-krat, največkrat od vseh klubov v prvoligaški konkurenci. Vsi načrti Udineseja so se podrli že v drugi minuti. Dušan Vlahović je podal do Federica Chiese, ki je z več kot 20 metrov z desnico poslal žogo med nogama Jake Bijola v mrežo. V 20. minuti je Vlahović