Vedenejeva za uvod v SP do dveh šestih mest

RTV Slovenija 23.08.2023  |  D. S.

Jekaterina Vedenejeva je z odliko začela nastope na 40. svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Valencii. Telovadka, ki nastopa na svojem petem SP-ju, se je uvrstila v boje za kolajne najboljše osmerice in tako z obročem kot žogo zasedla šesto mesto.

Z obročem je 29-letna tekmovalka, ki je leta 2018 na velikih tekmovanjih zamenjala Rusijo za Slovenijo, v finalu prikazala sestavo brez večje napake, za kar je prejela precej nižjo oceno kot v kvalifikacijah. Dosežek 32,650 točke je bil dovolj za končno šesto mesto. Prvi naslov svetovne prvakinje je na tem prvenstvu je pripadel Nemki Darji Varfolomeev (35,750 točke). Z obročem je bila druga Italijanka Sofia Raffaelli (35,250), tretja pa Fanni Pigniczki (34,050), ki