Horvatova ostala brez finala, je pa uspelo Apostolovskijevi

SiolNET 25.08.2023  |  Pe. M., STA

Po četrtku brez slovenskih nastopov na svetovnem atletskem prvenstvu v Budimpešti je bil petek znova tudi slovensko obarvan. Že dopoldne je kvalifikacije skoka v višino uspešno prestala Lia Apostolovski in se uvrstila v nedeljski finale. Zvečer pa je Anita Horvat v polfinalu v teku na 800 metrov v svoji skupini zasedla sedmo, predzadnje mesto in se z 2:00,54 ni uvrstila v nedeljski finale.

Sportal Slovenska rekorderka, ki močno upa, da to ne bo več dolgo Anita Horvat, ki je napovedala boj za odličja, je v polfinalu tekla v prvi od treh skupin. V njej je bila prva favoritinja evropska prvakinja Keely Hodkinson. Britanka, olimpijska in svetovna podprvakinja, je marca letos na dvoranskem EP edina premagala Anito, ki je v Istanbulu s srebrom osvojila prvo člansko odličje na velikih tekmovanjih. Finiš ji ni uspel. Foto: Peter Kastelic/AZS Finale so si