Roglič odlično opravil s kronometrom, Remco kljub vsemu pred njim

SiolNET 05.09.2023  |  Jaka Lopatič, Simon Kavčič

Slovenski kolesar Primož Roglič (Jumbo-Visma) se je dobro spopadel s 25,8 kilometra dolgo traso posamičnega kronometra in imel tretji rezultat med vsemi. Njegov veliki tekmec v boju za skupno zmago Remco Evenepoel je bil za 20 sekund hitrejši, veliki zmagovalec dneva pa je postal svetovni podprvak Filippo Ganna. V rdečem je še naprej Sepp Kuss, ki pa je izgubil kar nekaj časa v primerjavi z Remcom in Rogličem, ki sta se po današnjem dnevu povzpela na tretje oziroma četrto mesto. A je kljub vsemu dobro

Dirka po Španiji, 9. etapa Pričakovano sta bila na prvih dveh mestih kronometra Filippo Ganna in Remco Evenepoel, ki sta tako le zamenjala mesti v primerjavi s svetovnim prvenstvom, kjer se je naslova prvaka veselil Belgijec. Ločilo ju je 16 sekund. Odlično je s posamično vožnjo opravil tudi Primož Roglič, temu trasa ni bila pisana na kožo, saj je bila ravninska. Za vsega 20 sekund je bil počasnejši od Remca, kar je dober obet pred nadaljevanjem Vuelte. Na koncu je