Slovenci po izključitvi Dončića in porazu proti Kanadi v boj za peto mesto

RTV Slovenija 06.09.2023  |  S. J., M. R.

Slovenskim košarkarjem na svetovnem prvenstvu v Manili ni uspel veliki met. V četrtfinalu je bila Kanada boljša s 100:89. Nemčija je predtem izločila Latvijo z 81:79. V četrtek bo Slovenija v boju za 5. mesto igrala proti Litvi, SP pa bo končala v soboto.

Po prvem polčasu je bilo 50:50, Slovenci so zadeli kar deset trojk (59-odstoten met). Tretja četrtina se ni začela po njihovem okusu, saj je Kanada z delnim izidom 9:0 povedla z 61:52. Pozneje je bilo že 77:61 in 80:64, a so Slovenci pred zadnjo četrtino z dobro igro v obrambi znižali na 80:71. Kanada je nato znova ušla na +16 (92:76), sledili sta izključitvi Dillona Brooksa in Luke Dončića. V končnici Slovenija bližje kot na 94:85 ni več prišla. Tekmi za uvrstitev