Litva pretrd oreh za utrujene Slovence

RTV Slovenija 07.09.2023  |  T. O.

Manj kot 24 ur po bolečem porazu proti Kanadi so morali slovenski košarkarji na svetovnem prvenstvu odigrati prvo tekmo za razvrstitev od 5. do 8. mesta. Litva je bila boljša s 100:84, tako da bo Slovenija igrala v soboto za 7. mesto proti Italiji.

Srečanje po izpadu iz boja za medalje ni imelo pravega tekmovalnega naboja. Litovci so imeli prednost dneva počitka več, kar se je videlo tudi v energiji na parketu. Slovenija je bila z izjemo uvodnih nekaj minut ves čas v zaostanku. V drugi četrtini je bila razlika že 15 točk, vendar so se varovanci Aleksandra Sekulića sredi tretje četrtine približali na minus dve. Sledil je delni izid 9:0, po katerem je litovska prednost znova narasla na dvomestno. Slovenci, ki