"Največ šteje odnos, pristop in kako igramo"

RTV Slovenija 09.09.2023  |  Tilen Jamnik, Manila

"Seveda nam ni bilo vseeno, kako končamo prvenstvo. Želja je bila tista, ki je odločala. Res smo hoteli zmago in mislim, da smo si jo tudi zaslužili, saj smo cel turnir dajali vse od sebe. Tako smo odigrali tudi to tekmo," je dejal Aleksej Nikolić.

Po treh porazih so slovenski košarkarji na zadnjem obračunu na svojem četrtem svetovnem prvenstvu v boju za sedmo mesto premagali Italijo (89:85) in izenačili najboljšo uvrstitev izbrane vrste na svetovnih prvenstvih. Štiri evropske reprezentance so v Manili v razvrstitvi od petega do osmega mesta igrale le za končno uvrstitev, saj je bilo že predtem jasno, da sta neposredni olimpijski mesti za Pariz zasedli Srbija in Nemčija, ki bosta v nedeljo igrali v finalu.