Sporočilo prvakov: Najprej ekipa, potem individualni talent

RTV Slovenija 11.09.2023  |  Tilen Jamnik, Manila

Končano je 19. svetovno prvenstvo. V Manili je bila najboljša nemška reprezentanca, ki se je izkazala z izvrstno ekipo, igrala pa je najbolj kompletno košarko.

Die Mannschaft je dosegla največji uspeh nemške košarke. Do zdaj je bil to evropski naslov leta 1993, ki ga je osvojila pod taktirko zdajšnjega selektorja Srbije Svetislava Pešića, ta generacija pa žanje še večje uspehe, kot jih je tista z Dirkom Nowitzkim, najboljšim nemškim košarkarjem vseh časov, v glavni vlogi. Že lani so pokazali, ko so na EuroBasketu pred domačimi navijači zasedli tretje mesto, Franz Wagner pa je letos na turnirju dejal, da so verjeli, da so