Olimpija gladko izgubila še drugo tekmo v Podgorici

RTV Slovenija 19.09.2023  |  To. G.

Uradni začetek sezone Cedevite Olimpije na superpokalu Lige ABA se ne odvija po željah. V razigravanju od 5. do 8. mesta so Ljubljančani proti Megi povedli zgolj s 3:0 in na koncu doživeli enostranski poraz z 72:86.

Na prvih dveh tekmah v Podgorici je Olimpija vodila zgolj enkrat, ko je na začetku tekme z Mego povedla s 3:0 po trojki Jake Blažiča. Zmaji so še izenačili na 5:5 in 7:7, a nato so Beograjčani bolj ali manj nadzirali igro in izid. Oranžni košarkarji so se še najbolj približali v zadnjih minutah 2. četrtine (37:39), a v nadaljevanju ni bilo več dvoma o razpletu. Na začetku zadnje četrtine je Mega vodila že za +20. Mega je na krilih Nikole Topića (21 točk) slavila za